Sezonowe oferty pracy w Anglii 2016

anglia-praca-dla-studentow-wakacje-2016Gdy wyjechałem do Anglii, wszelcy familiarni, z jakimi do tej pory nie popierałem zbyt rzetelnych dotyków, rozpoczęli odzywać się do mnie na komunikatorach internetowych z petycją o załatwienie im pracy, czy choćby udzielenie miejsca do kimania, gdy już przybędą na Wysepkę do pracy. Wszelkim jednak sukcesywnie odrzucałem jakiejkolwiek obsługi, bo jakkolwiek wyśmienicie uznam jaki stres muszą doznawać ci, którzy wydobędą się od niestarożytna w zagranicznym rejonu, to zważam, że najpiękniej nauczymy się łączności “na żywo”. Określa to, że należy rozpocząć dążyć zatrudnienia jeszcze przed wyjazdem, poprawiając angielskie portale ogłoszeniowe, lub napisać się do jednej z postępujących tu agencji pracy. Tak czy owak wyszukiwanie pracy w Anglii na wakacje jest etapem, który należy odbyć.

Jednostki, którzy nie zdołają wykryć zatrudnienia w Anglii, winią właśnie repatriantów o to, że absorbują ich miejsca pracy. Odmienni zaś, że potrafiliby wiadome zawody praktykować za sporo lepsze odpłacenie, gdyby nie konkurencja w osobistości napływających obywateli z europejskich państw. Bezrobocie w Wielkiej Brytanii znacząco spadło. Ma się do robienia wręcz z wyżem demograficznym: wstają odkrywcze szkoły, stworzone są świeże obszaru pracy. Trudno powiedzieć, że w tej sprawy na Wyspach egzystuje szanowny problem.

Dobre przychody czekają również na Polaków zatrudnionych w Anglii w brytyjskiej gałęzi motoryzacyjnej. Coraz więcej koncernów rozbudowuje swoje hale fabryczne i zwiększa zatrudnienie. Mnogość nowatorskich propozycji prowadzonych jest do pracowników linii produkcyjnej, od których nie żąda się specjalistycznych kwalifikacji. Pracę w brytyjskich w manufakturach automobilów można uzyskać niemal „z jezdni”, wystarczy tylko trafić do należytej filii pochłaniającej się rekrutacją pracowników na upełnomocnienie wiadomego koncernu.

Zarówno filia przemysłowa, jak i spożywcza nie stwarza już tak zacnych warunków zatrudnienia. Stawki ofiarowane podwładnym niewykwalifikowanym w brytyjskich zakładach produkcyjnych rzadko wykraczają 7-8 funtów na godzinę, przy czym większość podwładnych zatrudnionych przez filie osiąga tam na poziomie płacy minimalnej. Sporo Polaków w przeszukiwaniu zatrudnienia w Anglii sortuje się do Londynu. Pracodawców raczących zatrudnić Polaków w tym mieście nie brakuje, jednak Londyn jest już pełen naszych wieśniaków. Lepszym wyjściem drukuje się poszukiwanie pracy poza metropolią np. w centralnych rejonach Wielkiej Brytanii w obszarach Liverpoolu, Manchesteru.

Stosunkowo świetnie rekompensowanym zleceniem jest natomiast Anglia praca bez znajomości języka na stanowisku operatora wózka widłowego. Wysokość stóp zależy od rejonu zobowiązywanych obowiązków połączonych z obsługą składu, adaptacją zapotrzebowań i przewodzeniem liście. Polacy odpracowujący w placówkach DHL zyskują 7-9 funtów na godzinę. Stawki proponowane przez agencje są jednakże trochę niższe. Manipulując na cyrografie w kolosalnym składzie dystrybucji materiałów renomowanej sieci komercyjnej na Wyspach można zapracować 9 funtów na godzinę. W wypadku podwładnych filii stawka ta nie przewyższa 7 funtów na godzinę.

Północna Anglia jest pasem, w którym panuje głównie rolnictwo, a pieczołowicie uprawa zwierzaków, w tym tradycyjnych dla tego miejsca owiec. Warto także zaznaczyć, że jest to także obszar graniczący z niekładzioną na północy Szkocją. Miasta obszaru takie jak Carlisle czy Newcastle to także raczej szerokie ośrodki przemysłowe, które zawdzięczają swój rozkwit głównie produkcji wełny. Dla polaków zatrudnienie w Anglii północnej jest dość osobliwa, jednakże dla wielu z nas tamtejszy, dosyć dziki klimat może ogłaszać się niezbyt interesujący. Zespolone jest to przede wszelkim z tym, że w maksymy przez całkowity rok w Szkocji i północnej Anglii dominuje paralelna gorączka i wilgoć, która w lecie nie należy do najprzyjemniejszych, natomiast zimą, dzięki strumieniom żeglarskim, jest znacznie cieplejsza niż kładziony na tym samym równoleżniku Sztokholm.

 

Dodaj komentarz